ART / Lithographs / Serigrafi på tyg 16259039
*
nr 1625 9039
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Bengt Lindström (1925-2008), Sweden. Face. Signerad i trycket, Épreuve d'artiste, 95x120 cm,
Serigrafi på tyg, Ansikte. Signerad i trycket, EA-upplaga, 95x120 cm
Bengt Lindström, born 1925, dead 2008, Swedish painter and draughtsman.
Droit De Suite
Withdrawn
Auction date:
Monday June 3 2024
at 18:33:26
- Artist/Designer
Bengt Lindström
Bengt Lindström, born 1925, dead 2008, Swedish painter and draughtsman.
Read more about Bengt Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ansikte bengt lindström ea-upplaga litografier serigrafi på tyg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5138 Serigrafi på tyg
Bengt Lindström (1925-2008), Sweden. Face. Signera..//
Present: SEK 1500
Auction ends
in two days
17 juni at 20:47
*
Bengt Lindström
Bengt Lindström, born 1925, dead 2008, Swedish painter and draughtsman.
Read more about Bengt Lindström
nr 1625 9039
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Bengt Lindström (1925-2008), Sweden. Face. Signerad i trycket, Épreuve d'artiste, 95x120 cm,
Serigrafi på tyg, Ansikte. Signerad i trycket, EA-upplaga, 95x120 cm
Bengt Lindström, born 1925, dead 2008, Swedish painter and draughtsman.
Droit De Suite | |
---|---|
Withdrawn |
|
Auction date: |
Monday June 3 2024 |
- Artist/Designer
Bengt Lindström
Bengt Lindström, born 1925, dead 2008, Swedish painter and draughtsman.Read more about Bengt Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ansikte bengt lindström ea-upplaga litografier serigrafi på tyg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5138 Serigrafi på tyg
Bengt Lindström (1925-2008), Sweden. Face. Signera..//
Present: SEK 1500
Auction ends
in two days
17 juni at 20:47